Řada 230. Laminátka od Atlas (China) s pojezdem Roco


Neodolal jsem a na čínském e-shopu si koupil maketu Laminátky od firmy Atlas. Model je na cenu docela povedený a tak nedalo ani moc práce jej zprovoznit. Celou maketu jsem rozložil na původní rám a podvozky odložil bokem. Z celého spodku jsem použil jen skříně a masky. 
Původní masky z podvozků jsem odřízl těsně za maskou a nalepil na stejné tři body v uchycení nových podvozků. Použitý pojezd je Roco BR218 (start set) s novým soukolím 1 x ROCO 139812 Radsatz m.2Haftringen+Zahnrad (bandážované) a 3 x ROCO 139811 Radsatz m. Zahnrad o. Haftring (nebandážované) pro lokomotivu ÖBB 1046 - jen je potřeba ozubené lokečko posunout na soukolí asi o 0,5 mm dle dispozice skříně podvozku BR218.
Zapojení dekoderu je jen provizorní, zkušební/testovací dekoder s piny, které si mohu zastrčit do pluxe i PINů :D Jelikož BR218 má delší rozvor podvozků, je potřeba rám zkrátit. Řez rámu je vidět v levé části loko mezi převodovou skříní a motorem. Na levé fotce je vidět řez v levé části. Vyříznul jsem přesně 9 mm rámu v místě kde není setrvačník a v této části i zkrátil kardanku o 9 mm (radši si doměřte dle kastle kolik potřebujete odříznout, tak aby seděla na podvozky. Kastle jen sedí na modelu bez zámků, či šroubku. Celý rám je pak z obou bočních stran obroušen o cca 2 mm, aby se vešel do kastle od Atlasu. Rám slepen vteřinovým lepidlem a spasován silou k sobě. Na každé straně je na čele rámu od vrchu ubroušeno, tak aby zapadl pod stanoviště kastle. Stanoviště na kastli mají odstraněnou podlahu z důvodu nedostatku místa a následně se i nechalo vsadit osvětlení.
Pantografy PIKO - sundal jsem původní pantografy /plast/, včetně izolátorů. Izolátory mají díru, do ní vtavil proužek leptového plíšku jako příčník vždy mezi dva izolátory a na tento plech přiletoval pantografy PIKO - následně natřel lehce na žluto. Doplňky na spodu skříně odlepil z původního rámu, trochu zakrátil, aby podvozky nedrhly a nalepil na kovový rám ze spodu - nutno vypodložkovat, rám je více utopen v kastli. Do předních částí budu ještě vlepovat vzduchojemy mezi pluh a podvozek, jelikož ty na modelu Atlas nejsou a mají tam být. Dále se musí vyndat boční okna a odříznout držící plexy pod okny - okna následně zpátky vlepit, jinak vadí v nasazení rámu. Jeden pluh mám napevno /čelo lokomotivy/ a druhý pluh mám upevněn na kinematice - původní od BR218, že se natáčí s kinematikou. Sice je to nevzhledné, ale nemusel jsem řezat do pluhu díry pro kinematiku a zvedla se tak průjezdnost. Ukázka jízdy zde:
Na závěr foto po kompletní přestavbě, patině a osvětlení: