Zvukové moduly pro kolejiště

Zvukových modulů pro modeláře je mnoho druhů a využití. Mne zaujal ten nejjednodušší způsob jak ozvučit část kolejiště nějakým zvukem /podkresem/ který umocní modelovou scenérii. Teď někteří řeknou: "Stačí použít zvukový dekoder a jeto." Ale proč dávat 2500 CZK za něco co není potřeba až tak drahé a zvukový dekodér si přeci jen asi ve většině případů nepřehraji sám, pokud se rozhodnu upravit zvuk. K tomuto jsem nalezl na Aliexpressu zvukový modul - Název: Smart Electronics TF card U disk MP3 Format Decoder Board Module Amplifier Decoding Audio Player.

Parametry modulu:
- Vstupní napětí: 3,3 až 5V při 70 až 200 mA dle výstupní hlasitosti (pro napájení používám modul DC->DC LM2596, možno koupit taky na Ali)
- Podpora MicroSD karet dle výrobce až 64 GB, testováno s 32 GB kartou, ale používám staré karty např. 64 MB, nadprůměrně dostačující :D
- Výkon zesilovače cca 1 W při 3,3 V a 3 W při 5 V napájení
- Ideální repro 3 W 4 Ohmy (používám repro 2W 4ohmy se seriovým odporem 68 Ohmu z důvodu ponížení hlasitosti)
- Modul obsahuje ovládací prvky - hlasitost, přeskakování písniček, opakování a play/pause
- Výstupy pro sluchátka a svorkovnice pro repro /mono/
- Cena cca 25 CZK

Funkce:
Po připojení napětí modul začne automaticky přehrávat obsah na SD kartě dle názvu skladeb. Přehrává v defaultní hladině hlasitosti a automaticky pokračuje na další skladbu. Já do jednoho modulu vkládám vždy jednu skladbu /např. zvuk přírody/. Tedy po připojení modulu mi to začne automaticky přehrávat zvuk a následně jej vypnu. Modul se nechá napájením napojit i na dekoder příslušenství a tak docílit jeho spouštění přes DCC, ale to je už na možnostech modeláře.